Kalendarium wydarzeń

Sierpień 2019
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

O nas

Wśród łąk, kolorowych pól, niedaleko lasu, znajduje się Miasteczko Westernowe – park rozrywki, w którym można przeżyć niezapomniane chwile dziecięcego szaleństwa.

Przez cały rok na terenie ośrodka działa szkółka jeździecka. Zapraszamy osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z końmi, jak również te, które czują potrzebę rozwoju już nabytych umiejętności.

Przy szkółce przygotowane są pokoje do wynajęcia. Przez cały rok do dyspozycji gości pozostają pokoje 2 lub 3 osobowe w domku w stylu leśniczówki lub stylowy apartament szeryfa.

W okresie letnim, od 1maja do 30 września, miasteczko ożywa i jest wspaniałym miejscem dla wszystkich odkrywców spragnionych przygód rodem z dzikiego zachodu. Na ulicach miasteczka spotkać można strzelających kowboi, dzikie rumaki, obejrzeć ciekawe pokazy. Można udać się w odwiedziny do wioski Indiańskiej zamieszkałej przez prawdziwych Indian, a także wziąć czynny udział w wielu ciekawych konkurencjach, zainspirowanych życiem dzikiego zachodu.

Dla dzieci przygotowaliśmy plac zabaw, zjeżdżalnię , trampolinę, karuzelę, tor samochodzików i wiele innych ciekawych atrakcji. W mini zoo na naszych milusińskich czekają strusie, kozy, świnki i cała menażeria zwierząt.

Na terenie miasteczka znajdują się Saloon bar oferujący tradycyjne dania kuchni Polskiej oraz dania typu Fast Food.

Organizujemy ferie zimowe i wczasy w siodle dla jeźdźców w różnym wieku.

Zimą zapraszamy na kuligi. W naszej ofercie posiadamy krytego grilla, który umożliwia kameralne spotkania przy ognisku niezależnie od pogody.

Ośrodek organizuje także imprezy integracyjne oraz wycieczki szkolne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Ciekawe miejsca powiatu ciechanowskiego.

 

Kraina Westernu położona jest w małej miejscowości Sarnowa Góra w powicie ciechanowskim. Na terenie powiatu zarejestrowane są 44 parki podworskie: 28 obiektów zabytkowych pozostających pod nadzorem Konserwatora Zabytków oraz parki wiejskie pozostające pod nadzorem samorządów gminnych. Ochronie podlegają również pomniki przyrody, w tym przyrody ożywionej (pojedyncze drzewa, grupy drzew, aleje) oraz przyrody nieożywionej (głazy narzutowe ).

Walory przyrodniczo-krajobrazowe szczególnie nad rzeką Wkrą, gmina Glinojeck oraz cenne zabytki dziedzictwa kulturalnego tj. zespoły sakralne, dworki i parki zabytkowe rozmieszczone na całym terenie powiatu umożliwiają rozwój funkcji turystyczno-rekreacyjnej. W Ciechanowie skupionych jest większość obiektów zapisanych do rejestru zabytków, przy czym najbardziej znaczącym jest gotycki zamek Książąt Mazowieckich z XIV wieku położony w również zabytkowym i zawierającym szereg zabytków zespole urbanistyczno-architektonicznym.

Do cennych zabytków kultury, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc na terenie powiatu ciechanowskiego należą:

Zamek Książąt Mazowieckich – najwspanialsza pamiątka Ciechanowa, gotycka budowla obronna z XIV wieku, unikalna ze względu na swe położenie na terenie nizinnym. Obecnie w zamkowych basztach znajdują się ekspozycje historyczne Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Na dziedzińcu Zamku odbywają się liczne imprezy plenerowe.

Kościół Farny z XIV wieku – świątynia jest przykładem tzw. gotyku mazowieckiego. Wewnątrz kościoła znajduje się renesansowy nagrobek rycerski oraz liczne tablice pamiątkowe.

Kościół Poaugustiański – powstały w XVI wieku przy zakonie oo augustianów, których sprowadził do Polski książę mazowiecki Ziemowit III Starszy,

Ratusz miejski – neogotycki, znajdujący się na północnej stronie rynku, wzniesiony w 1844 roku wg projektu znakomitego architekta włoskiego Henryka Marconiego. W panoramie miasta stanowi piękny architektoniczny akcent, wyróżniający się swoją lekkością i swoistym urokiem. Obecnie znajduje się tu siedziba władz miasta.

Zespół pałacowo-parkowy z Muzeum Romantyzmu, neoklasycystyczny kościół z XIX wieku, zabytkowy cmentarz i zabudowania folwarczne w Opinogórze – dobra Krasińskich

Zespół muzealny Krzewnia z drugiej połowy XIX w Gołotczyźnie – pięknie usytuowana na terenie parku willa o nazwie „Krzewnia”, w której żył i przez wiele lat tworzył Aleksander Świętochowski, stanowi o niezwykłej atmosferze tej miejscowości. W willi zachował się oryginalny wystrój wnętrz,jak wyposażenie gabinetu, biblioteka jadalnia. Placówka posiada również niewielką galerię malarstwa oraz pamiątki po szkołach rolniczych. Budynki inwentarskie wypełniają maszyny, pojazdy i narzędzia rolnicze z początku XX w.

Zespół Szkolny Bratne z początku XX wieku w Gołotczyźnie gmina Sońsk – znajdujący się w niewielkiej odległości od Krzewni. Mieszkała tu dziedziczka dóbr w Gołotczyźnie, hrabianka Aleksandra Bąkowska, założycielka szkoły dla dziewcząt wiejskich.

Dwór drewniany z XVIII wieku w Koźniewie Wielkim gmina Sońsk

Grodzisko kultury kurhanów zachodniobałtyckich w Karniewie gmina Regimin

Kościół gotycko-renesansowy z XVI-XVIII wieku w Kraszewie gmina Ojrzeń

Zespół pałacowo-parkowy z XVIII wieku w Luberadzu gmina Ojrzeń

Zespół podworski z drewnianym dworem z XIX wieku i zabudowaniami folwarcznymi w Malużynie gmina Glinojeck

Kościół drewniany w Malużynie – wybudowany w połowie XV wieku

Więcej informacji o powiecie ciechanowskim można znaleźć na stronie www.ciechanow.powiat.pl.